SLOVAK PACKING s.r.o.
Prodejní místo
Písečná 122, 79082 Písečná u Jeseníku
Email: info@obaly-folie.com

Tel: +420 734 446 500
Fax: +420 584 454 405

Drátky do betonu

Výhody ocelových drátků - drátkobetonu

- navýšení pevnostních a nosných vlastností každého betonového tělesa

- mohou se přidávat do hotové betonové směsi, do malty, nebo do injektážní malty

- mohou se používat prakticky u každého typu betonové směsi a to i u stříkaného betonu

- výrazně snižuje doba realizace projektu

- není tolik náchylný na mikrotrhliny jako betonová deska s klasickou výztuží

Drátky do betonu se používají k vylepšení vlastností většiny betonových konstrukcí. Drátkobeton je v současnosti využíván ve většině prací spojených s betonem. Díky drátkům dochází ke značnému navýšení pevnostních a nosných vlastností každého betonového tělesa.

Drátky do betonu se přidávají buď do hotové betonové směsi, do malty, nebo do injektážní malty. Tyto drátky se mohou používat prakticky u každého typu betonové směsi a to i u stříkaného betonu. Drátkobeton je velmi dobrý co se opotřebení, nebo nárazu týče. Je tomu tak, protože díky rovnoměrnému rozptýlení ocelových drátků po celém prostotu betonového tělesa je drasticky minimalizováno štěpení betonu.

Na rozdíl od běžných betonových konstrukcí se standartní výztuží není třeba u drátkobetonu finančně náročné armování a díky tomu se výrazně snižuje doba realizace projektu. Drátkobeton také není tolik náchylný na mikrotrhliny jako betonová deska s klasickou výztuží a lépe odolává tlakům v místech ohybu. Díky rovnoměrně rozptýleným drátkům v betonové směsi se z jinak náchylných materiálů stává vysoce odolný moderní stavební materiál. Ocelové drátky (tzv. rozptýlená výztuž) zcela, nebo částečně nahrazují klasické síťové výztuže.